Mechanizmy, okucia i dodatki w segregatorach

blog_2

Mechanizmy dźwigniowe z dociskaczem Ringi w przypadku takich mechanizmów będą dopasowane do rozstawu otworów w dziurkaczach i są rozchylane oraz zamykane przy użyciu specjalnej dźwigni. Wpięte dokumenty będą tutaj przytrzymywane specjalnym dociskaczem, który wkłada się na ringi. Najczęściej używa się w biurach segregatorów z szerokością 5 albo 7,5 cm. W zależności od grubości grzbietu mogą mieścić około 500 albo 350 kartek. Niektórzy producenci wprowadzają także nieco większe segregatory, które mają 8 cm. Najczęściej dźwigniowe propozycje przygotowywane są z jednym mechanizmem i dwoma ringami. Propozycji z czterema ringami zbyt wiele nie spotkamy. W segregatorach, w których występuje tradycyjny mechanizm dźwigniowy kartki nakłada się na prawe ringi. Przełożenie na drugą stronę będzie wymagało zamykania dźwigni.

Nowe rozwiązania, które stosowane są w niektórych propozycjach segregatorów pozwalają na nakładanie na lewe i prawe ringi. Mechanizmy ringowe Takie mechanizmy najczęściej trzeba sobie rozchylać po prostu palcami. Czasami wprowadzany jest specjalny nacisk, który ułatwia takie otwarcie. W zależności od tego jaki jest kształt ringów można wyróżnić takie w formie O oraz D. Ringi O będą okrągłe zaś D są w formie jednej prostej krawędzi. Wprowadza się albo dwa albo cztery ringi. W drugim przypadku poleca się stosowanie dziurkacza, który będzie od razu przygotowywał cztery otwory. Niektóre segregatory mają przygotowywany dociskacz papieru. Inne ciekawe rozwiązanie to mechanizm Jopa, który ma jednak nietypowy rozstaw ringów i w naszym kraju nie jest tak popularny. Mechanizmy dociskowe To specjalne mechanizmy, w których nie trzeba dziurkować kartek.

Mamy specjalny mechanizm, który będzie odpowiadał za ich dociskanie i doprowadzi do tego, że niemożliwe będzie ich wypadanie. Niektórzy zaliczają taki produkt do skoroszytów. Okucia i zapięcia To element, który oczywiście zdecydowanie ułatwia nam pracę z segregatorem, dlatego będzie dobrze, jeśli zostanie dobrze przygotowany. Zabezpieczony specjalnym metalowym elementem otwór pozwala na wyciąganie segregatorów z półek i okazuje się być bardzo praktycznym dodatkiem. Czasami wprowadza się także specjalne zabezpieczenia rogów przez okucie metalowe, dzięki czemu taki segregator będzie przez dłuższy okres czasu utrzymany w należytym stanie. Okucie ma zapobiegać przetarciu się okładki. Czasami wprowadza się w segregatorach miejsce na notatki czy nośniki danych co dodatkowo pozwala je lepiej wykorzystywać.